Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Szkolenie w Urzędzie Powiatowym w Piasecznie
19 Gru 2008, 14:12

 

Wtorek 9 grudnia 2008 chłodny mglisty poranek, dzień rozpoczęty w pośpiechu. Trwają ostatnie przygotowania do szkolenia w którym biorą udział naczelnicy wydziałów urzędu powiatowego w Piasecznie. Choć uczestników nie jest wielu wszyscy czujemy presję bo nie wiemy co tak naprawdę nas czeka. Po niewielkich problemach z powodu braku prądu na Sali konferencyjnej Urzędu zaczyna się szkolenie. Wszyscy uczestnicy w skupieniu i ciszy wysłuchują krótkiej części teoretycznej i już po kilkudziesięciu minutach wszyscy ruszają do ćwiczeń. Baliśmy się, że osoby które nie miały wcześniej styczności z Pierwszą Pomocą będą miały problemy z podejściem do fantoma i wykonanie ćwiczeń. Okazało się jednak, że wszyscy uczestnicy wręcz palą się do udzielenia pomocy w symulowanej sytuacji. Każdy przećwiczył schemat postępowania a następnie masaż serca i sztuczne oddychanie na manekinie. Wszyscy Naczelnicy podchodzili do ćwiczeń z wielkim entuzjazmem i humorem. Na początek roku 2009 zaplanowano podobne szkolenie dla pozostałych pracowników Urzędu.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi zainteresowanie i entuzjazmem osób które na co dzień biorą odpowiedzialność za swoich podwładnych. Mam nadzieję, że takie szkolenie jeszcze nie raz zagoszczą w Urzędzie Powiatowym.

Szkolenie odbyło się w ramach programu „Razem bezpieczniej w powiecie piaseczyńskim" realizowanym przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Powiatu Piaseczyńskiego.
Dodatkowe informacje na stronie Urzędu Powiatowego:

http://www.piaseczno.pl/213-42710c6ce86e1-11404.htm