Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 02.03.2008r.
02 Kwi 2008, 18:01

Spotkanie rozpoczęło się około godziny 1500. Miejscem spotkania był internat przy VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Uczestniczyło w nim 7 osób. Wśród nich znalazły się dwie nowe osoby, które chciałyby dołączyć do naszej Grupy.

Z tego powodu zajęcia przygotowane przez Karolinę i Maćka miały po części charakter wprowadzający i powtórzeniowy. Najpierw zajmowaliśmy się badaniem poszkodowanego. Każdy z uczestników spotkania miał za zadanie przećwiczyć schemat według którego wykonuje się badanie systemowe. Następnie wszyscy brali udział w przygotowanych symulacjach. Każdy z nas miał oddzielną sytuację, w której musiał się odpowiednio odnaleźć. Polegało to na przeprowadzeniu badania, wezwaniu pomocy lekarskiej, i w miarę możliwości udzieleniu pierwszej pomocy w rozpoznanych urazach. Drugą część zajęć stanowił wykład i pokaz przygotowany przez Maćka, którego tematem było ratowanie życia dzieci i niemowląt. Pozwolił on na uświadomienie sobie jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się także, że pomoc udzielana najmłodszym różni się w znacznym stopniu od tej która jest stosowana u osób dorosłych. Aby naprawdę pomóc trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. Myślę, że zdobyta przez nas wiedza jest bardzo potrzebna, bo przecież przede wszystkim chodzi o to żeby nie szkodzić.
Mam nadzieję, że nie będziemy mięli możliwości wykorzystać jej w codziennym życiu. Gdyby jednak kiedyś zdarzyła się taka sytuacja warto być do niej „przygotowanym” i wiedzieć jak pomóc. Czasem to właśnie my możemy być pierwszymi świadkami zdarzenia, a zarazem jedynymi osobami które mogą pomóc i to od nas wówczas będzie zależało życie drugiego człowieka…