Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 03.02.2008r.
12 Lut 2008, 22:13
Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 1200. Niestety nie udało rozpocząć się o czasie. Pomimo opóźnienia i małej liczby uczestników zajęcia uważam za bardzo udane. Przygotował je Maciek – Szef naszej Grupy, po części pod wpływem refleksji z dnia wcześniejszego. Było to spotkanie trochę nietypowe. Wymagało od nas zastanowienia się nad pewnymi zagadnieniami związanymi z Grupą. Musieliśmy odpowiedzieć sobie na cztery pozornie proste pytania:

 

  • Co to jest HGRM Piaseczno?
  • Kim jestem ja w HGRM Piaseczno?
  • Kim chciałbym być w HGRM za rok?
  • Jak wyobrażam sobie HGMR za pięć lat?
Jednak tylko pozornie. Na odpowiedź na każde z pytań dostaliśmy minutę czasu. Zastanawiając się nad odpowiedzią można było dojść do głębokich wniosków. Nie było jednak czasu, aby to wszystko napisać. Chociaż to tylko cztery pytania poruszały bardzo istotne kwestie. Po zakończeniu tego zadania odbyło się krótkie podsumowanie naszych przemyśleń. Pozwoliło to ustalić zadania, jakie postawiliśmy przed sobą na kolejne lata. Teraz trzeba się starać, aby im wszystkim sprostać. Pomimo tego, że nie mieliśmy dużo czasu na zastanowienie, doszliśmy do konkretnych wniosków. Myślę, że każdy przeżył to indywidualnie, każdy inaczej. Dla mnie osobiście takie zajęcia były bardzo potrzebne. Skłoniły mnie do głębokich przemyśleń (nie tylko dotyczących Grupy) i dodały motywacji do dalszej pracy.

 

Druga część spotkania to oczywiście możliwość potrenowania umiejętności praktycznych. Zostały przygotowane dwie symulacje. Każdy z uczestników spotkania miał przydzielone konkretne zadanie, z którego na koniec został oceniony. Nie chodziło tu tylko o umiejętność symulowania i udzielania pierwszej pomocy, ale także oceny zgodnie z zasadami obowiązującymi w Harcerskiej Szkole Ratownictwa (HSR).

 

Ostatnią sprawą, która została załatwiona, jest nasza biblioteczka. Od tego momentu ,,księgozbiorem” będzie zajmowała się Maja. W sprawie jakichkolwiek propozycji zakupu nowych egzemplarzy należy kontaktować się z nią. Maja będzie zgłaszała nasze propozycje do Szefostwa, które podejmie decyzję o ewentualnym zakupie.

 

Spotkanie dobiegło końca ok. godziny 1600. Kolejne odbędzie się za dwa tygodnie. Miejmy nadzieję, że wówczas będzie więcej uczestników.