Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Obstawa XVI Finału WOŚP Piaseczno 13.01.2008r.
15 Sty 2008, 12:49
Dnia 13 stycznia 2008r. odbył się już XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel jak co roku był szczytny. Pieniądze tegorocznego Finału zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z chorobami laryngologicznymi. Jak co roku z tej okazji w wielu miejscowościach zorganizowane były różnego rodzaju imprezy, koncerty, itp. Piaseczno także przyłączyło się do świętowania. Sztab WOŚP mieścił się w Gimnazjum nr 2 przy Al. Kalin 30 w Piasecznie. Tam tez odbywały się główne imprezy towarzyszące finałowi.

 

My także (nie po raz pierwszy zresztą) postanowiliśmy pomóc. Naszym zadaniem było zabezpieczenie imprezy od strony medycznej. W sztabie WOŚP-u w Piasecznie pojawiliśmy się ok. godziny 1500. Chcieliśmy rozejrzeć się na miejscu i przygotować przed rozpoczęciem koncertów. O godzinie 1730 była odprawa. Tuż po niej Maciek przekazał nam najważniejsze dla nas informacje i ok. godziny 1800 zabraliśmy swoje rzeczy, przebraliśmy się w nasze grupowe koszulki (żebyśmy byli dobrze widoczni) i udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie miał odbyć się koncert. O 1830 na scenę weszła Kasia Cerekwicka z zespołem. Po zakończeniu jej występu, ok. godziny 2000 wszyscy wyszli na zewnątrz, żeby podziwiać „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni. Zaraz po nim ok. 2030 zaczął się kolejny koncert – tym razem był to zespół Vavamuffin.


Podczas całej imprezy, czyli aż do godziny ok. 2200 nad bezpieczeństwem uczestników czuwał patrol medyczny złożony z ratowników i ratowniczek należących do naszej Grupy. Na szczęście nie mieliśmy dużo pracy. Zdarzyło się tylko kilka drobnych „wypadków”, z którymi szybko się uporaliśmy. Oby wszystkie obstawy były takie spokojne... Szkoda tylko, że było nas tak mało. To jednak nie zmienia faktu, że było bardzo miło. Może przy kolejnej takiej okazji będzie nas więcej... i będzie jeszcze sympatyczniej (jeśli to w ogóle możliwe).