Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 09.12.2007r.
19 Gru 2007, 18:35

Dzisiejsze spotkanie było trochę nietypowe, różniło się od pozostałych. Jak zazwyczaj umówiliśmy się w harcówce tylko, że tym razem na godzinę 1400. Mieliśmy być przygotowani na symulację w terenie. I choć nie było nas zbyt wiele czekaliśmy zwarci i gotowi. Symulacja była przygotowana bardzo dokładnie. Po godzinie 1400 dostaliśmy zgłoszenie. W ten sposób dowiedzieliśmy się, w jakiego typu akcji ratunkowej będziemy uczestniczyć. Okazało się, że jest to wypadek drogowy, który miał miejsce w Piasecznie przy ul. Modrzewiowej. W jego wyniku poszkodowane zostały 3 osoby. Zaraz po wysłuchaniu zgłoszenia pojechaliśmy na miejsce zdarzenia. Koordynatorem akcji była Karolina. Kiedy dotarliśmy już wszystko było jasne...Poszkodowani to kierowca i pasażer samochodu oraz potrącony rowerzysta. Każdy zajął się swoim poszkodowanym (wykonał badanie, opatrzył rany i urazy, zapewnił wsparcie psychiczne i termoizolację). Karolina dodatkowo wezwała pogotowie i czuwała nad przebiegiem całej akcji. Kiedy każdy już wykonał swoje zadanie symulacja się zakończyła. Na omówienie jej przebiegu udaliśmy się do harcówki. Pogoda nie była zbyt sprzyjająca i trochę zmarzliśmy (nie mówiąc już o poszkodowanych). Tam ogrzaliśmy się, wypiliśmy ciepłą herbatę i od razu poczuliśmy się lepiej.
Dalsza część wyglądała tak: Każdy z ratowników musiał powiedzieć, jakiej pomocy udzielił poszkodowanemu. Następnie to „ofiary” wypadku miały się wypowiedzieć na temat pomocy, która została im udzielona. Całość została podsumowana przez Maćka, który był pomysłodawcą tej symulacji. Ogólnie nie było źle, daliśmy sobie radę. Jednak, aby czuć się pewniej powinniśmy częściej organizować takie zajęcia i ćwiczyć swoje praktyczne umiejętności.
Na koniec spotkania omówiliśmy sprawy związane z Wigilią. Odbędzie się ona 22 grudnia br. o godzinie 1700 w harcówce. Zostało ustalone, że każdy z uczestników przynosi coś słodkiego do jedzenia lub picia i własnoręcznie wykonany prezent. Proponujemy także zabrać ze sobą dużo dobrego humoru.