Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 25.11.2007r.
16 Gru 2007, 11:56

Spotkanie rozpoczęło się planowo, czyli około godziny 1500. Przygotowała je Karolina. Chciała przybliżyć nam tematy związane z pomocą psychologiczną dzieciom i ratownictwem w tej grupie wiekowej. Był to pierwszy wykład (wprowadzenie do tematu) z całego cyklu, który zaplanowała. Całość ma na celu przedstawienie praktycznej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego u dzieci z uwzględnieniem różnic i odrębności od ogólnych zasad ratownictwa oraz szczególnych zagadnień związanych z dziećmi. Jest to bowiem dziedzina mało znana i rzadko poruszana w polskiej literaturze zakresu ratownictwa. Szkolenia ratowników i lekarzy pobieżnie traktują zagadnienia związane z postępowaniem z dzieckiem w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Przyczynia się to do późniejszych obaw lekarzy i ratowników przed postępowaniem z chorym lub poszkodowanym w wypadku dzieckiem w pomocy przedszpitalnej, podczas transportu czy opieki w szpitalnym oddziale. Chcielibyśmy czuć się pewniej w takich sytuacjach i nauczyć się właściwego postępowania. Może po wysłuchaniu całego cyklu będzie to łatwiej wykonać. Najistotniejsze jest to żeby pamiętać, że DZIECKO TO NIE MAŁY DOROSŁY!!! i pierwsza pomoc wygląda trochę inaczej. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne części tych zajęć.
Po wykładzie odbyła się dość nietypowa symulacja (ratownicy mięli zawiązane oczy). Przypomniała nam ona, że na miejscu zdarzenia powinniśmy zachować szczególną ostrożność i dbać o własne bezpieczeństwo (to był świetny pomysł).
Kolejne spotkanie zostało ustalone na 9 grudnia, czyli za dwa tygodnie (niedziela). Kto chciałby jednak trochę więcej poćwiczyć będzie miał taką możliwość, gdyż za tydzień tj. 4 grudnia spotkamy się, aby doskonalić swoje umiejętności praktyczne. ;)