Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 2005-(4-29)-(5-2) [10 pkt.]
29 Kwi 2005, 01:00
Sprawy organizacyjne (czyli ustalenia i decyzje, o których wszyscy powinni wiedzieć).
Wybraliśmy wspólnie termin obozu grupy. Wychodzi na to, że spędzimy wspólnie dwa tygodnie (15-28 08 2005) na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
Zagadnienia merytoryczne (czyli powtórka podstawowych wiadomości ratowniczych).
Zespoły przygotowujące się do zawodów miały okazję po raz kolejny poćwiczyć swoje umiejętności ratownicze. Tym razem udało im się znaleźć w środku lasu: rozbitego Tarpana z bliżej nieokreśloną ilością poszkodowanych (ciemno było…), dwie zapalone fanki wspinaczki, z których jedna odpadła od ścianki a druga nie wytrzymała tego nerwowo oraz szaloną grotołazkę, która najbardziej niedostępną dziurę wybrała sobie na miejsce utraty przytomności. Lekko nie było. Ale za to ile satysfakcji z wykonanego zadania.
Nowości (czyli rozszerzenie wiadomości ratowniczych).
Ewakuacja poszkodowanych z półki skalnej nie należy do najłatwiejszych. Na razie mieliśmy tylko pokaz czyli trochę teorii. Teraz chcemy poćwiczyć. Kasiu, będziesz nam symulować? Bardzo prosimy!
Inne (bez komentarza).
Jak wejść na bunkier? Podejdź do ściany, znajdź chwyt, a potem wspinaj się, wspinaj się, wspinaj… Wspinaczka była naszym głównym zajęciem przez większość tego spotkania. Komu znudziło się wchodzenie mógł trochę pozjeżdżać albo poćwiczyć przepinanie. No i oczywiście pobawić się na tyrolce. Wyjazd upływał zdecydowanie pod znakiem lin. Wspinaliśmy się w uprzężach, jedliśmy w uprzężach, byli tacy co próbowali w nich nawet spać
A oprócz tego na tym spotkaniu została zainaugurowana w grupie nowa zabawa integracyjna dla wędrowników i wędrowniczek. Tzw. „całusek”. Wersja zdecydowanie hard.