Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Spotkanie HGRM 2004-11-28 [10 pkt.]
28 Lis 2004, 01:00
Sprawy organizacyjne (czyli ustalenia i decyzje, o których wszyscy powinni wiedzieć).
Jak przystało na pierwsze spotkanie Grupy spraw organizacyjnych było od metra. Wypełnialiśmy kwestionariusze dotyczące danych osobowych i nie tylko. Jak ktoś jeszcze nie wypełnił to przy najbliższej okazji należy zgłosić się do Kasi i usunąć to niedopatrzenie!

Wprowadziliśmy podział na sekcje ćwiczeniowe. Wybraliśmy także ich szefów. Jeżeli komuś się wydaje, że nikogo nie wybierał to odsyłam do książek dotyczących metodyki harcerskiej. Szukajcie hasła „demokracja sterowana”.

Poznaliśmy również propozycje czterech zespołów specjalistycznych, do których można się było od razu zapisać. Powstały też pierwsze pomysły zadań dla poszczególnych zespołów. Przypominam, że w chwili obecnej działają następujące zespoły: PR (szefem jest Szef czyli Maciek), kwatermistrzowski (szefową jest Kaśka), plastyczny (szefową jest Agnieszka) i wsparcia psychologicznego (szefową jestem ja). Jeśli ktoś nie miał okazji zapisać się do jakiegoś zespołu a koniecznie chce w nim być to należy się zgłosić do odpowiedniego szefa lub szefowej. Informacji o spotkaniach zespołów szukajcie na naszej stronie.

No i dowiedzieliśmy się jakie są zasady weryfikacji.

Zagadnienia merytoryczne (czyli powtórka podstawowych wiadomości ratowniczych).

Tematem dnia był wstrząs.

Nowości (czyli rozszerzenie wiadomości ratowniczych).

Tym razem poprzestaliśmy na podstawowym zakresie, ale jak kogoś interesują różnice pomiędzy wstrząsem hipowolemicznym, anafilaktycznym czy kardiogennym to będziemy jeszcze o tym mówić.

Inne (bez komentarza).

Z zagadnień innych poznaliśmy podobieństwa i różnice pomiędzy poszkodowanym i krokodylem oraz dowiedzieliśmy się dlaczego obaj są bardziej zieloni niż dłudzy