Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Pokaz ratowniczy 13 Finał WOŚP Praga Południe 2005-1-9 [9 pkt.]
09 Sty 2005, 01:00
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpędzony samochód + pieszy to nie jest dobre połączenie. Tak było również tym razem. Na terenie należącym do Hufca Warszawa Praga Południe samochód osobowy wyjechał nagle zza zakrętu i potrącił przechodnia. W samochodzie oprócz kierowcy znajdował się pasażer oraz siedzące na tylnim siedzeniu dziecko.

Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli mniejsze lub większe obrażenia. Bilans urazów obejmował: jedną złamaną nogę, jeden uraz obojczyka, jeden złamany nos, dwa krwotoki wewnętrzne w obrębie jamy brzusznej, jeden uraz żeber, jeden wstrząs, jeden skaleczony łuk brwiowy oraz cztery utraty przytomności z powodów różnych.

Szczęśliwie na miejscu wypadku znaleźli się ratownicy z HGR-M „Piaseczno”. Szybka i sprawnie przeprowadzona akcja zakończyła się sukcesem. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone, pogotowie ratunkowe wezwane a wszystkim poszkodowanym udzielono fachowej pomocy. Strat w ludziach nie odnotowano.

Akcję obserwowali specjaliści z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej. Po zakończeniu pokazu wyrazili oni opinię, że nasi ratownicy stanowią dobrze zgrany i fachowo działający zespół. Oby tak dalej!