Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Pierwszy grupowy spacerek nocny 2004-12-27
27 Gru 2004, 01:00
W trosce o Wasze zdrowie i kondycję fizyczną postanowiliśmy zorganizować mały spacerek. Jako że spodziewaliśmy się osób początkujących w trudnej sztuce uprawiania turystyki pieszej trasa nie była długa. W sumie przeszliśmy 12 km. A żeby było ciekawiej zdecydowaliśmy, że spacerek odbędzie się późnym wieczorem i nocą. Jeśli ktoś z Was uważa, że to nic trudnego chodzić po lesie nocą to znaczy, że … nie był na tym spacerku  Człowiek, jak wszystkim powszechnie wiadomo, nie jest sową w związku z czym lepiej widzi za dnia niż w nocy. Ale my przecież lubimy wyzwania!

 

Trasa prowadziła z Zielonki - czerwonym szlakiem – do Rembertowa i dalej do Wesołej. Okoliczne lasy są podobno przepiękne. Na pewno przychylimy się do tej opinii jeśli tylko będziemy kiedyś mieli okazję obejrzeć je za dnia. Szczególnie dużo atrakcji wzbudzały fragmenty trasy biegnące przez teren oznaczony na mapie jako bagienny. Mijaliśmy nawet rezerwat przyrody o uroczej nazwie „Bagno Jacka”. Kim był, tak szczególnie uhonorowany Jacek, nie udało nam się dowiedzieć.

 

Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni spacerek. Oznakowane szlaki w okolicy Warszawy kryją w sobie jeszcze dużo tajemnic i zapewniają wiele atrakcji i niespodzianek. Ci co chodzą wiedzą o co chodzi  Wszystkich zainteresowanych uprawianiem turystyki pieszej odsyłam do regulaminu Odznaki Turystyki Pieszej.

 

 


Zobacz także: