Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Obstawa medyczna Bieg Chomiczówki 2005-1-16 [9 pkt.]
16 Sty 2005, 01:00
16 01 2005r. na terenie osiedla Chomiczówka odbyły się dwa biegi, w których udział wzięło blisko 500 osób. Zaczęło się od IX Biegu Chińskiego „Z Chomiczówki do Pekinu”. Nazwa nie jest tak śmieszna jak się wydaje na pierwszy rzut oka jeśli wziąć pod uwagę fakt, że pięć pierwszych kobiet weźmie udział w sztafecie maratońskiej, która odbędzie się faktycznie w Pekinie. Przebiec trzeba było 5 km. a najlepsze czasy oscylowały w okolicach 15 minut.

Po chwili odpoczynku można było wystartować w drugim biegu. Był to XXII Bieg Chomiczówki. Tutaj dystans był większy – 15 km.

Organizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent m.st. Warszawy - Lech Kaczyński.


I my również tam byliśmy. Na szczęście nam nikt nie kazał biegać. Chociaż pod koniec zimnego i wietrznego dnia pewnie nie trzeba by nas było długo do tego namawiać

Zamiast tego zostaliśmy rozstawieni na trasie całego biegu w ramach patroli medycznych. Przez kilka godzin mogliśmy podziwiać ludzi, którzy biegli i biegli, i biegli … Ach ten upojny tupot wielu nóg! Dzielnie wspieraliśmy policję, straż miejską i pogotowie ratunkowe z upiornie zielonego, odblaskowego ambulansu. Na szczęście nikomu nic się nie stało więc po zakończeniu imprezy, w poczuciu uczciwie wykonanej pracy, rozjechaliśmy się do domów.


PS. Nauka z tej imprezy jest taka, że musimy jak najszybciej zdobyć jednolite grupowe kamizelki, żeby już nikt i nigdy nie ubrał nas w takie pomarańczowe cudo. Pomarańczowym kamizelkom mówimy zdecydowane NIE!