Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Kanały RSS
Ostatnie w tym roku spotkanie w 2012 roku
27 Gru 2012, 14:43

Zapraszam na spotkanie HGR-M "Piaseczno" które odbędzie się 29 grudnia (niedziela) w budynku hufca Piaseczno przy pl.Piłsudskiego 9

Będzie to spotkanie o tyle szczególne że oprócz ratowników Grupy zapraszam na nie osoby, które mogą być zainteresowane współpraca z nami i chciałby zobaczyć jak to u nas jest :)

Napisz komentarz (5 komentarzy)
Czytaj więcej...
Tramwaje Warszawskie 2012
27 Gru 2012, 14:20

Druhu Komendancie!
posłusznie melduję, że na misję "Tramwaje Warszawskie" stawiło się jedenastu ratowników przy Zajezdni Tramwajowej Warszawa Wola o godzinie 8.00, 16 dnia października 2012 (wtorek) w ramach akcję pod kryptonimem "Bądźmy Razem Bezpieczni". Nie było łatwo! Już za bramą zostaliśmy zaatakowani, przez nie wiadomo skąd nadjeżdżające wagony! Nasza misja rozpoczęła się od konsumpcji jagodzianek, a następnie rozstawieniu na stanowiskach. Zostaliśmy uprzedzeni, że najazd Nieznanej Siły nastąpi około godziny 10! Organizatorka całej akcji przedstawiła nam pokrótce co się będzie działo, a Szef "zamieszania" to co My będziemy musieli zrobić... Dostępne przydziały: Fantom lub opatrunki. O godzinie 10:00 ze sceny rozległy się głośne okrzyki jakiejś dziewczynki i drugiej przebranej za psa. Dlaczego okrzyki? Pojawiła się pierwsza partia Nieznanej Siły. Siła okazała się niższa niż zakładałam! Wydawała się również nie tak groźna. Co i rusz jakaś jednostka Siły była zapoznana i udobruchana. Plan uległ niestety zmianie, kiedy napływ wrogich oddziałów powiększył się drastycznie, śmiem twierdzić, że Sił było ok 600 sztuk + dodatki opiekunowie. Siły były podzielone na mniejsze grupy nazywane 'klasami'. Początkowo wysłuchały przedstawiania na scenie o tym jak bezpiecznie zachowywać się w tramwajach i co zrobić podczas wypadku, następnie rozeszła się po punktach na których staliśmy My! Dzielni Ratownicy uzbrojeni w rękawiczki. Siła nie była taka zła.. Głośna była, że ojejku, ale chętna do współpracy! Przećwiczyła robienie opatrunków i zobaczyła co trzeba zrobić kiedy pojawi się na ich drodze człowiek nieprzytomny i nie oddychający. Kiedy Siła zaczęła przemieszczać się w kierunku wyjścia sprawdziliśmy straty. Pragnę dzielnie zameldować, że WSZYSCY przetrwaliśmy! Siła, dostała plecaczki, jagodzianki i wyszła na zewnątrz oglądać to na co wszyscy czekali..
Druhu Komendancie była to pozoracja podczas której rozpędzony tramwaj wjeżdżał w samochód osobowy z 2 pasażerami!! Stan tramwaju- mała rysa, samochodu.. no lepiej nie mówić. W symulacji brał udział motorniczy, który żywy i cały wyszedł z wypadku, 2 manekiny w samochodzie, one nie miały, aż tyle szczęścia, pogotowie straż, policja oraz służby z ZTMu. Akcja zakończyła się sukcesem. Nasza misja też! Siła, czyli około 600 dzieci wieku 6-10 lat, zobaczyło jak stworzyć prosty opatrunek i jak wygląda RKO. Nasze brzuszki zostały napełnione jagodziankami, a nasze duszyczki satysfakcją.
Posłusznie melduję pozytywne zakończenie misji!
Bez odbioru!:)

Święto Niepodległości
29 Lis 2012, 12:12

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała Niepodległość. W Warszawie w tym roku, aby uczcić ten dzień został zorganizowany marsz "Razem Dla Niepodległej", o którego obstawienie zostali poproszeni przez Kancelarie Prezydenta RP Ratownicy ZHP. Nie mogło nas tam zabraknąć!
Wystawiliśmy 3 patrole Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nasza praca zaczęła się od uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, następnie około godziny 13.30 rozpoczął się marsz, który prowadził przez pomniki kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wincentego Witosa, Stefana Roweckiego "Grota", Ignacego Jana Paderewskiego, Dmowskiego, a zakończył się ok godziny 16 przy pomniku Józefa Piłsudskiego (przy Belwederze).

Po uroczystościach wszyscy ratownicy biorący udział w zabezpieczeniu wraz z innymi harcerzami zebrali się pod pomnikiem Generała, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które możecie zobaczyć poniżej :)

 

11_listopada_zakonczenie

Bądźmy Razem Bezpieczni
10 Paź 2012, 00:00

Inauguracja akcji "Bądźmy Razem Bezpieczni" organizowanej przez Tramwaje Warszawskie już za tydzień czyli 16 października 2012. Nasze zadanie to pokazy i nauka pierwszej pomocy biorących udział w akcji najmłodszych uczesników czyli uczniów szkół podstawowych których w inauguracji weźmie udział około 600. Będziemy uczyć resuscytacji oraz bandażowania najbardziej podstawowych zranień. Wszystko to w Hali remontowej w zajezdni Wola gdzie odbędzie się spektakl edukacyjny oraz na zakończenie inscenizacja wypadku tramwajowego w trakcie której tramwaj uderzy w stojący na torach samochód. Wszystko do na żywo do zobaczenia już od 10:00. Zapraszamy!!

Napisz komentarz (4 komentarzy)
ITER 2012 w Piasecznie
10 Wrz 2012, 00:00

25 września w piasecznie odbędą się ćwiczenia ITER 2012 których jesteśmy współorganizatorem. W ćwiczeniach weźmie udział Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe (FALCK), Policja, Straż Miejska oraz PCK.
Naszym zadaniem będzie przygotowanie charakteryzacji dla 60 poszkodowanych oraz oczywiście wzięcie udziału w samej akcji ratowniczej. Ćwiczenia rozpoczną się o 12:00 ale spotykamy się juz o 8:30 aby przygotować charakteryzację. Później już kolejką pojedziemy na miejsce ćwiczeń. Zakończenie około 14:00. 

Napisz komentarz (5 komentarzy)
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Koniec >>

Wynik: 41 - 50 z 180