Aby zobaczyć tutaj obiekt pobierz plug-in wyświetlający animację FLASH
Start
O Nas
Kalendarium
Galeria
Wyszukiwanie
Kontakt
Oferta
Kanały RSS
Obstawa medyczna 13 Finał WOŚP Piaseczno 2005-1-9 [9 pkt.]
09 Sty 2005, 01:00
Przez cały czas trwania finału organizowanego przez sztab w Piasecznie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał patrol medyczny wystawiony przez naszą Grupę. Koncert zorganizowany w Domu Kultury obfitował w niespodzianki i atrakcje, na szczęście nie o charakterze ratowniczym. Chociaż podczas puszczania światełka do nieba przez chwilę było - dosłownie i w przenośni – gorąco. Dla części naszych ratowników ta obstawa była chrztem bojowym gdyż wcześniej nie mieli okazji pełnić ratowniczej służby. Gratuluję wstąpienia na tę piękną i pełną niespodzianek drogę! I do zobaczenia na następnej obstawie
Obstawa medyczna 13 Finał WOŚP Praga Południe 2005-1-9 [9 pkt.]
09 Sty 2005, 01:00
Przez cały czas trwania imprezy nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwał patrol medyczny składający się z ratowniczek i ratowników z Hufca Warszawa Praga Południe należących do HGR-M „Piaseczno”. Przeszkoleni do takich właśnie akcji, przygotowani, wyposażeni i gotowi na wszystko ludzie patrolowali teren imprezy. Najlepsze podsumowanie obstawy stanowi raport złożony przez jednego z ratowników: ”No i po imprezie, strat w ludziach nie było”. Żeby zawsze było tak miło Czego sobie i Wam serdecznie życzę!
Pokaz ratowniczy 13 Finał WOŚP Praga Południe 2005-1-9 [9 pkt.]
09 Sty 2005, 01:00
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozpędzony samochód + pieszy to nie jest dobre połączenie. Tak było również tym razem. Na terenie należącym do Hufca Warszawa Praga Południe samochód osobowy wyjechał nagle zza zakrętu i potrącił przechodnia. W samochodzie oprócz kierowcy znajdował się pasażer oraz siedzące na tylnim siedzeniu dziecko.

Wszyscy uczestnicy wypadku odnieśli mniejsze lub większe obrażenia. Bilans urazów obejmował: jedną złamaną nogę, jeden uraz obojczyka, jeden złamany nos, dwa krwotoki wewnętrzne w obrębie jamy brzusznej, jeden uraz żeber, jeden wstrząs, jeden skaleczony łuk brwiowy oraz cztery utraty przytomności z powodów różnych.

Szczęśliwie na miejscu wypadku znaleźli się ratownicy z HGR-M „Piaseczno”. Szybka i sprawnie przeprowadzona akcja zakończyła się sukcesem. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone, pogotowie ratunkowe wezwane a wszystkim poszkodowanym udzielono fachowej pomocy. Strat w ludziach nie odnotowano.

Akcję obserwowali specjaliści z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 8 Państwowej Straży Pożarnej. Po zakończeniu pokazu wyrazili oni opinię, że nasi ratownicy stanowią dobrze zgrany i fachowo działający zespół. Oby tak dalej!

Stoisko ratownicze 13 Finał WOŚP Praga Południe 2005-1-9
09 Sty 2005, 01:00
Jedną z atrakcji przygotowanych przez nasz sztab było stoisko ratownicze, na którym można było obejrzeć, dotknąć i wypróbować różnorodny sprzęt ratowniczy. Stoisko powstało dzięki pomocy Komendy Powiatowej PSP w Warszawie i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 PSP. Strażacy przyjechali do nas wozem ratownictwa technicznego. Na terenie hufca stanął profesjonalny, pneumatyczny, oświetlany i ogrzewany namiot ratowniczy. Jego rozstawienie zajęło dosłownie kilka minut i nie wymagało dużego nakładu pracy. Zjawisko to z dużym zaciekawieniem i niemałą zazdrością oglądali wszyscy, którzy kiedykolwiek mieli okazję rozstawiać jakikolwiek obóz. Oczyma wyobraźni już widzieli takie pneumatyczne obozy albo i całe zgrupowania  W namiocie umieszczone zostały: fantom, nosze różnego rodzaju w tym dwie deski a także zestawy PSP R1 oraz PSP R2. Istny raj dla każdego ratownika.
Rekrutacja do HGRM 2004-10-29, 2004-11-21, 2004-12-27
27 Gru 2004, 01:00
24 10 2004r. odbyła się pierwsza z serii rekrutacji mających wyłonić nowych członków Harcerskiej Grupy Ratowniczo – Medycznej „Piaseczno”. Okazało się, że jeden termin to za mało w związku z czym Szefostwo zadecydowało o przeprowadzeniu dwóch dodatkowych rekrutacji, po czym odmówiło dalszej współpracy i zdecydowanie oświadczyło, że następny nabór dopiero w przyszłym roku harcerskim.

Tym razem rekrutacje były otwarte dla wszystkich chętnych, także tych spoza Hufca Piaseczno. A chętnych było niemało. W związku z tym konieczne było wprowadzenie ostrych kryteriów selekcji. Wszyscy kandydaci musieli się zmierzyć z szeregiem zadań sprawdzających przydatność do pracy w Grupie. Jako, że nie była to ostatnia rekrutacja nie wolno mi zdradzać szczegółów dotyczących wymagań jakie trzeba było spełnić. W dużym skrócie trzeba było przejść mały sprawdzian kondycyjny, wykazać się pomysłowością i kreatywnością, rozwiązać zadanie wymagające pracy grupowej, przejść testy psychologiczne oraz poradzić sobie z podstępną rozmową kwalifikacyjną prowadzoną przez Szefostwo. Uff! Dużo tego! I wcale nie było łatwo! Ale skoro czytasz ten tekst to istnieje duże prawdopodobieństwo, że znalazłeś się w grupie szczęśliwców pozytywnie ocenionych i zakwalifikowanych do Grupy. Gratuluję!!! Teraz musimy się tylko zweryfikować

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego do Grupy zostało przyjętych 26 osób. Grupa liczy więc na chwilę obecną 29 ratowniczek i ratowników! Dużo nas. Pomyślcie ile możemy zrobić!

 

PS. Jeżeli byliście na naborze do Grupy to powinniście zrozumieć o co chodzi. Jeżeli zrozumieliście o co chodzi to nie mówcie niewtajemniczonym dlaczego tak lubimy w Grupie zdania zaczynające się od „jeżeli”

<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 Następna > Koniec >>

Wynik: 171 - 180 z 180